Sveikatos projektas „Sveikame kūne- sveika siela“

 

Plungės socialinių paslaugų centras dalyvavo Plungės rajono savivaldybės finansuojamame sveikatos projekte „Sveikame kūne – sveika siela“.
2019 m. birželio 13 d. Plungės socialinių paslaugų centro jungtinis būrys vaikų ir Dienos centro padalinio lankytojai vyko į Vilnių.
Projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ dalyviai lankėsi Valdovų rūmuose ir iliuzijų kambaryje. Nors lauke buvo didelis karštis – Vilnius vaikams labai patiko.
Valdovų rūmuose mus svetingai pasitiko gidas, kuris pravedė apžvalginę ekskursiją po nuolatines Valdovų rūmų ekspozicijas. Pirmoje ekskursijos dalyje kalbėjome apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, vaikai pamatė ginklų kolekciją, pasivaikščiojome po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjome išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius. Ekskursiją tęsėme menėse ir privačiuose apartamentuose su atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerais.
Pačiame Vilniaus centre aplankėme iliuzijų kambarį – „Illusion Rooms“. Ten mūsų laukė painusis Veidrodžių labirintas, galvą ir kojas susukantis Velnio tunelis, tikrovės suvokimą išbalansuojantis Anti-Gravitacijos kambarys, perspektyvos iliuziją patvirtinantis Dydžio iliuzijų kambarys, aukštyn apverstas butas bei daug kitų atrakcijų. Kiekvienas žingsnis iliuzijų kambaryje yra kupinas magijos ir stebuklų, todėl mūsų vaikams visos pramogos paliko nepamirštamų įspūdžių.
Dėkojame „Illusion Rooms“ administracijai ir darbuotojams maloniai sutikusiems ir nemokamai leidusiems aplankyti iliuzijų kambarį.
   
2019-07-06 Plungės socialinių paslaugų centro globos grupės ir bendruomeninių vaikų globos namų vaikai turėjo galimybę pamatyti ir išgirsti Egidijaus Dragūno ir jo grupės koncertą, vykusį Klaipėdoje. Modernus garsas, šviesos efektai ir scenografija suteikė naujų įspūdžių, šventiškos nuotaikos ir šypsenų. Laisvalaikio valandas, skatinusias vaikus šokti, dainuoti ir pakiliai jaustis galėjome organizuoti dalyvaudami projekte „Sveikame kūne sveika siela“.
Rugpjūčio mėnesį grupė Socialinių paslaugų centro vaikų dalyvavo jaunųjų šaulių stovykloje Akmenės raj. Tryškiuose. Vaikams buvo pravesta teorinė ir praktinė paskaita apie LŠS istoriją, tvarką ir kitus karybos pagrindus – išgyvenimo, šaudymo. Ypatingai patiko išbandyti taiklumą. Mergaitės ir berniukai šaudė vienodai taikliai. Vaikai buvo išsirinkę grupės lyderį, kurie vadovavo kitose rungtyse.
Reikėjo mokytis pažinti žemėlapį, orientuotis aplinkoje, gamtoje. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, pramogavo ir visai nejautė nuovargio. Jie parsivežė daug įspūdžių, sužinojo apie šaulių gyvenimą, veiklas, pramogas, poilsį ir režimą.
    
Dėkojame Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės šauliams.
Projektas „Sveikame kūne – sveika siela“ remiamas Plungės r. savivaldybės visuomenės
sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.
Bendrosios praktikos slaugytoja M. Mikašauskienė