Asmeninio asistento paslauga

Nuo 2021 m. spalio 1 d. Plungės socialinių paslaugų centras teikia asmeninio asistento pagalbą žmonėms su negalia 

Ši paslauga, tai asmeninė pagalba – asmeninio asistento individualiai teikiama pagalba neįgaliajam atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai.
Paslaugą gali gauti – negalią turintys asmenys, kuriems yra nustatytas neįgalumo lygis arba 55 proc. ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis.
Asmeninis asistentas teikia:
• asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;
• asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padeda apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);
• gali palydėti asmenį į sveikatos priežiūros ir (ar) kitas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt.;
• teikia asmeniui pagalbą maitinimosi procese ( gali paruošti stalo įrankius, padėti juos pakelti ir palaikyti valgymo metu, planuoti mitybą ir kt.);
• teikia asmeniui individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo).
Asmeninio asistento paslaugą gali teikti ir fizinis asmuo, kuris su neįgaliuoju nėra susijęs artimais
giminystės ryšiais. Asmeninis asistentas, prieš pradėdamas teikti pagalbą, turi išklausyti įvadinius individualaus priežiūros personalo mokymus.

Asmenys, pageidaujantys gauti asmeninę pagalbą, ar jų atstovai turi kreiptis į Plungės rajono
savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių 102 kab. Informacija tel. (8-448) 20 407 arba el. paštu parama@plunge.lt

Plungės socialinių paslaugų centre asmeninio asistento paslaugos teikimą koordinuoja dienos centro padalinio vasdovė Aurelija Grikštienė. 

Dėl informacijos ar paslaugų teikimo kreiptis tel. 8 604 67 392 arba el. p. auragrikste@gmail.com

Adresu: Mendeno g. 4, 306 kab.

Dėl asmeninės pagalbos viešinimo

Visas naujienas galite rasti čia:

https://fb.watch/gHd3PmGnQZ/

https://www.ndt.lt/asmenine-pagalba-neigaliesiems/kampanija-atrask-galimybes-su-asmeniniu-asistentu/

Dėmesio!

Jeigu Jūsų rinkimų apylinkė nepritaikyta ar iki jos sunku nuvykti, nepamirškite, kad Jūsų asmeninis asistentas gali Jus palydėti iki rinkimų apylinkės ir padėti įveikti kelionėje kilsiančius iššūkius. Kreipkitės į savo asmeninį asistentą.

Plačiau skaitykite paspaudę nuorodą ↓

https://www.facebook.com/photo?fbid=515877190706187&set=a.155243433436233

 Informacija atnaujinta 2023-02-22